Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BATMAN / MERKEZ - ATATÜRK ORTAOKULU

Öğretmenler Arası Öykü Yarışması

 

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Geleneksel Çocuk Oyunları Derneği İş Birliğinde, Okullar Hayat Olsun Projesi Kapsamında Geleneksel Çocuk Oyunları, Akıl Oyunları Yarılmaları Düzenlenmesine İlişkin Protokol düzenlenmiştir.

Geleneksel çocuk oyunlarının geniş kitlelere ulaştırılması ve toplumda bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla ilgi Protokol kapsamında öğretmenler arasında "bir zamanlar ben de çocuktum" konulu Geleneksel Çocuk Oyunları ve Anılan Öykü Yarışması düzenlenecektir.

KAPSAM

2013-2014 Eğitim öğretim yılında. Okullar Hayat Olsun Projesi, Türkiye Geleneksel Çocuk Oyunları Senliği kapsamında, öğretmenler arası öykü yarışması düzenlenmiştir. "BİR ZAMANLAR BEN DE ÇOCUKTUM" konulu Geleneksel Çocuk Oyunları ve Çocukluk Anıları ile ilgili öykü yazma yarışmasına Türkiye genelindeki Millî Eğitim Bakanlığı´na bağlı okul ve kurumlardaki öğretmenler katılabilir.

ŞARTNAME

1- Öyküler; kağıdın tek yüzüne, 1,5 satır aralığı ve 12 puntoyla (Times New Roman yazı karakteriyle), iki sayfayı geçmeyecek şekilde yazılarak beş kopya çoğaltılacak ve CD´ye kaydedilecektir.

2- Katılıma bilgileri (ad, soyad, branş, çalıştığı kurum) son sayfanın arka yüzüne yazılacaktır.

3- Öyküler, herhangi bir yerde yayınlanmamış ve ödül almamış olacaktır.

4- Yarışmacılar, belirlenen ödül dışında herhangi bir hak talep etmeyecektir.

5- Yarışmada ödül alan öykülerin telif hakları Millî Eğitim Bakanlığı´na ait olup bu eserlerin yayınlanması hâlinde yarışmacılara herhangi bir telif ödenmeyecektir.

6- Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve zamanında teslim edilmeyen öykü ve şiirler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Öyküler il, ilçe millî eğitim müdürlükleri ve Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen seçici kurullar tarafından değerlendirilecektir.

Senliği kapsamında, öğretmenler arası öykü yarışması düzenlenmiştir. "BİR ZAMANLAR BEN DE ÇOCUKTUM" konulu Geleneksel Çocuk Oyunları ve Çocukluk Anıları ile ilgili öykü yazma yarışmasına Türkiye genelindeki Millî Eğitim Bakanlığı´na bağlı okul ve kurumlardaki öğretmenler katılabilir.

YARIŞMA TAKVİMİ

 Okul müdürlüklerinin topladığı eserleri 8 Mart 2014 tarihine kadar ilçe millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulan Değerlendirme Komisyonu´na göndermesi,

İlçe millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulan Değerlendirme Komisyonu´nun seçtiği ilk üç eseri 15 Mart 2014 tarihine kadar il millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulan Değerlendime Komisyonu´na göndermesi,

İl millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulan Değerlendime Komisyonu´nun seçtiği ilk üç eseri 5 Nisan 2014 tarihine kadar Bakanlık Komisyonu´na bildirmesi gerekmektedir.

• Yarışma sonuçları Okullar Hayat Olsun web sayfasında 30 Nisan 2014 tarihinde duyurulacak ve dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri Türkiye Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği final programında verilecektir.

ÖDÜLLER:

1.´ye NOTEBOOK

2.´ye NETBOOK

3.´ye TABLET

Mansiyon : FOTOĞRAF MAKİNASI

 

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce öğretmenler arasında ödüllü "Bir zamanlar ben de çocuktum" konulu Geleneksel Çocuk Oyunları ve Anıları Öykü Yarışması düzenlenmiştir.

Yarışma ile ilgili yazı ve yarışmanın şartname ve takvimini içeren afiş için TIKLAYINIZ...

Yayın: 2013-12-31 - Güncelleme: 2014-01-12 21:10:30 - Görüntülenme: 122